USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Ibis Erechim Erechim Ibis Erechim Erechim Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Ibis Erechim Erechim Polski Ibis Erechim Erechim Ibis Erechim Erechim Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Ibis Erechim Hotel

Avanceret Booking
2026-08-28
2026-08-29

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Ibis Erechim Hotel 3*

 Gratis WiFi

Gratis WiFi på værelserne

 24-timers service

24-timers Reception

 Indtjekning/Udtjekning

Hurtig ind-/ udtjekning

 Aktiviteter

Billard-/ poolborde

 Mad/Drikke

Restaurant

Bar/ Lounge område

 Mødefaciliteter

Møde-/ banketfaciliteter

 Børnevenlig

Tremmesenge/vugger

Børnebuffet

Børneklub

Spillerum

 Adgang for rullestole

Adgang til kørestol

 Aircondition

Klimaanlæg


Ibis Erechim Hotel ligger 2 km fra Cotrel i Erechim og byder på en værdiboks og en restaurant i hele ejendommen. Hotellet har 120 værelser og byder på fantastiske services, som vedligeholdes af det venlige personale.

Hotellet tilbyder en ideel placering inden for 10 minutters kørsel fra Erechim lufthavn. Castelinho kan nås på 5 minutters kørsel fra hotellet. Du kan komme til Catedral São José om få minutter i bil.

Det serveres en buffet på stedet dagligt. Stedet inviterer gæsterne til at tage en drink i en lounge bar. Cacau Show og Acai Boca Roxa ligger 300 meter væk fra denne hotel.

  • Lokale seværdigheder
  • URI Campus de Erechim
    600 m
  • Estádio Olímpico Colosso da Lagoa
    950 m
  • Santuario Nossa Senhora de Fatima
    350 m
  • Aviao
    300 m
  • Cemiterio Jardim da Saudade
    1,2 km
  • Longines Malinowski Park
    1 km
  • Catedral São José
    1,1 km
  • MuRAR - Museu Regional do Alto Uruguai
    650 m
  • Lufthavne
  • Erechim lufthavn
    3,4 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • 24-timers Reception
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Kæledyr tilladt
  • Handicapværelser/ faciliteter
  • Adgang til kørestol
  • Vagtservice
  • Bagageopbevaring
  • Omklædningsrum
  • Allergivenlige værelser
  • Elevator
  • Røgdetektorer
  • Handicaptoilet
  • Handicap bad
  • Brandslukkere
  • Nøglekortadgang
  • Nøgleadgang

Måltider og drinks

  • Restaurant
  • Bar/ Lounge område
  • Middag

Aktiviteter og afslapning

  • Livende underholdning
  • Fritids-/ TV værelset
  • Billard-/ poolborde

Services

  • Husholdning
  • Vaskeri
  • Renseri
  • Udflugtsassistance/Billetbestilling
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering
  • Happy hour

På værelset

  • Gratis WiFi på værelserne
  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Lydisolerede vinduer
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Vask på værelset
  • Fladskærms TV
  • Telefon med direkte linje
  • AM/FM vækkeur
  • Tremmesenge/vugger
  • Børnebuffet
  • Børneklub
  • Spillerum

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 12:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
  • Information om ekstra senge
  • Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvor langt er Erechim fra det 3-stjernede Ibis Erechim Hotel?

    Der er en 5-km afstand mellem Erechim og det 3-stjernede Ibis Erechim Hotel.
  • 🚗

    Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i et Ibis Erechim Hotel?

    Du kan parkere dit køretøj på et Ibis Erechim Hotel ved en parkeringsplads.
  • Er morgenmad inkluderet i prisen for reservationen i Ibis Erechim Hotel?

    Ja, morgenmad med buffet er inkluderet i nogle af priserne. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med Ibis Erechim Hotel.
  • 🕗

    Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Ibis Erechim Hotel?

    Kunder bør tjekke ud fra det Ibis Erechim Hotel ved 12:00.
  • 💵

    Hvad er prisen for et værelse i Erechim hotellet?

    Den gennemsnitlige værelsespris i Erechim hotellet er 31$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.
  • Hvilken betalingsmetode kan man benytte på hotellet?

    Gæsterne på hotellet kan betale med Visum, American Express og Elo kreditkort.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper tilbydes i det 3-stjernede Ibis Erechim Hotel?

    På det 3-stjernede Ibis Erechim Hotel kan gæster vælge mellem Lejlighed Standard og Værelse Standard med en queensize-seng.
  • Tilbyder det 3-stjernede Ibis Erechim Hotel indkvartering til handicappede?

    Ja, denne det 3-stjernede Ibis Erechim Hotel har kørestols adgang og værelser med handicapfaciliteter. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte.
  • 📱

    Er der tilgængelige forretningsfaciliteter i det 3-stjernede Ibis Erechim Hotel?

    Forretningsgæster på det 3-stjernede Ibis Erechim Hotel kan gøre brug af et skrivebord og en fotokopimaskine.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-08-28
2026-08-29

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Ibis Erechim Hotel, Brasilien

Rua Carlos Miranda 71, Erechim, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © hoteis-em-suldobrasil.com

All rights reserved